ΕΧΕΙΣ ΦΩΝΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ #exeisfoni

Πρόγραμμα μαθημάτων τηλεκπαίδευσης

Ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας

Εορτασμός του Μακεδονικού Αγώνα

Σεμινάριο για γονείς στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Οδηγίες για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση σχετικά με τον COVID19

Εορτασμός του Μακεδονικού Αγώνα

Το πρωί της Κυριακής 11 Οκτωβρίου έγινε ο εορτασμός του Μακεδονικού Αγώνα στο Δήμο Αμπελοκήπων-Μενεμένης. Στην εκδήλωση το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από τους τρεις αριστεύσαντες μαθητές της Γ΄τάξης, Κουταλόπουλο Κωνσταντίνο, Ντόκου Αγγελική και Σαΐτογλου Μαριάνθη καθώς και από τον Διευθυντή του σχολείου κ. Δημήτρη Αδαμίδη και την καθηγήτρια φιλόλογο κ. Βασιλική Καλούδη.

Η εκδήλωση τιμής περιλάμβανε την καθιερωμένη Δοξολογία για την επέτειο του Μακεδονικού Αγώνα στον Ιερό Ναό της Ζωοδόχου Πηγής ενώ στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο της Αγωνιζομένης Μάνας του Λάου στην Πλατεία Επταλόφου. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Εθελοντισμού Παύλος Κεσόγλου.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης και Αντιπρόεδρος της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδος Λάζαρος Κυρίζογλου, Αντιδήμαρχοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι, οι Πρόεδροι των Δημοτικών Κοινοτήτων Αμπελοκήπων και Μενεμένης κκ Γιάννης Χαλκίδης και Αναστασία Παληκαρίδου αντίστοιχα, εκπρόσωποι των σχολείων του δήμου καθώς και μέλη πολιτιστικών συλλόγων.