ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΧ.ΜΟΝΑΔΑΣ 2023-2024

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Ο Κινηματογράφος ως Εκπαιδευτικό Εργαλείο

Τί κάνω μετά το γυμνάσιο

Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση σχετικά με τα μέτρα πρόληψης και τη σωστή χρήση μάσκας για τους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Η  Περιφερειακή  Διεύθυνση  Πρωτοβάθμιας  και  Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης  Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο των δράσεων του Παρατηρητηρίου Διαχείρισης  Κρίσεων  σε  συνεργασία  με  τον  Ιατρικό  Σύλλογο  Θεσσαλονίκης  διοργανώνει  διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Η σωστή χρήση μάσκας από μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Οδηγίες  προς μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς», που θα πραγματοποιηθεί την  Παρασκευή 25‐09‐2020 και ώρα 12:00 μ.μ. Η συνάντηση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης  των  σχολικών  μονάδων  της Περιφερειακής  Διεύθυνσης  Εκπαίδευσης  Κεντρικής Μακεδονίας. Στην ημερίδα θα λάβουν μέρος: 1. Ο  κ.  Μεταλλίδης  Συμεών,  Παθολόγος‐Λοιμωξιολόγος,  Αναπληρωτής  Καθηγητής  Α.Π.Θ. Α’ Παθολογική Κλινική του Πανεπιστημιακού Γ. Ν. ΑΧΕΠΑ Θεσσαλονίκης   2. Ο κ. Νίτσας Νικόλαος, Χειρουργός Οφθαλμίατρος‐ Παιδοφθαλμίατρος, πρόεδρος του  Ιατρικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης. Για  το  λόγο  αυτό  παρακαλούμε,  όποιος  εκπαιδευτικός,  μαθητής  ή  γονέας  έχει  σχετικά  ερωτήματα,  να  τα  διατυπώσει  στην  πλατφόρμα  που  έχει  αναρτηθεί  στην  Ιστοσελίδα  της  Περιφερειακής  Διεύθυνσης  Εκπαίδευσης,  στη  διεύθυνση: https://www.submit.kmaked.eu   έως την Πέμπτη 24‐09‐20, ώρα 15:00 μ.μ. Η  ημερίδα  θα  μεταδοθεί  διαδικτυακά  μέσω  livestreaming  από  την  Ιστοσελίδα  της  Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης https://kmaked.pde.sch.gr/site/ και θα παραμείνει  αναρτημένη για να είναι στη διάθεση της εκπαιδευτικής κοινότητας.