ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Επίσκεψη στη Βίλα Μπιάνκα

Ευχές

Επίσκεψη στο Εβραϊκό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Διδακτική επίσκεψη στη Β΄ Παιδική  Βιβλιοθήκη Αμπελοκήπων

Δράση από την «Άρσις» με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας και σχολικού εκφοβισμού

Πρόγραμμα Crocus

Συμμετοχή του σχολείου στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα «Teachers4Europe: Setting an Agora for Democratic Culture»

Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ KA 3 «Teachers4Europe: Setting an Agora for Democratic Culture», οι πρέσβειρες (Ambassadors Teachers4Europe) Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής και Δυτικής Θεσσαλονίκης, Ιορδανίδου Μάρθα, Λυκάρτση Μαρία, Σύβακα Τριανταφυλλιά και Χρυσανθοπούλου Κωνσταντίνα σε συνεργασία με το 1ο και 2ο ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας, τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και Δυτικής Θεσσαλονίκης και το Γραφείο Europe Direct Θεσσαλονίκη- ΚΕΔΗΘ διοργανώνουν την Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 και ώρα 17:30 διαδικτυακή εκδήλωση διάχυσης των δράσεων που υλοποιήθηκαν από τους εκπαιδευτικούς (Τ4Ε) και τους μαθητές και τις μαθήτριές τους.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσουν:

• Η Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Ζέτα Μακρή.
  • Η Ακαδημαϊκή Συντονίστρια του προγράμματος και αν. Καθηγήτρια
    Πανεπιστημίου Πειραιώς, Δρ. Φωτεινή Ασδεράκη.
  • Η Επικεφαλής του Κέντρου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Θεσσαλονίκης, κ. Όλια Παναγιωτοπούλου.
  • Ο Οργανωτικός Συντονιστής 1ου ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας, Δρ.
    Ελευθέριος Βέτσιος.
  • Η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Δρ. Ζωή Βαζούρα.
  • Η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης, Δρ. Χρυσούλα Κεχαΐδου.

Στο πλαίσιο αυτό το σχολείο μας θα παρουσιάσει τη δράση του Τ4Ε: «Great scientists who changed the world».

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ-Τ4Ε-1