ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Επίσκεψη στη Βίλα Μπιάνκα

Ευχές

Επίσκεψη στο Εβραϊκό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Διδακτική επίσκεψη στη Β΄ Παιδική  Βιβλιοθήκη Αμπελοκήπων

Δράση από την «Άρσις» με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας και σχολικού εκφοβισμού

Πρόγραμμα Crocus

Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων 11/10/23

Την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023,πραγματοποιήθηκε με μεγάλη συμμετοχή η καθιερωμένη ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας για το τρέχον σχολικό έτος. Η ενημέρωση περιελάμβανε θέματα σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου,τη φοίτηση και διαγωγή,τον τρόπο αξιολόγησης των μαθητών/τριών,αλλά και τη διδασκαλία μαθημάτων. Η διευθύντρια κ.Αναστασία Σιβρή,παρουσίασε το πλαίσιο λειτουργίας του σχολείου και επισήμανε την αναγκαιότητα της συνεχούς συνεργασίας και της αμφίδρομης επικοινωνίας με τους γονείς, μέσα σε κλίμα αμοιβαίου σεβασμού και αλληλοκατανόησης.