![](http://1gym-ampel.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/10/393513731_640159908292801_429309450503564683_n-1.jpg)
Την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023,πραγματοποιήθηκε με μεγάλη συμμετοχή η καθιερωμένη ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας για το τρέχον σχολικό έτος. Η ενημέρωση περιελάμβανε θέματα σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου,τη φοίτηση και διαγωγή,τον τρόπο αξιολόγησης των μαθητών/τριών,αλλά και τη διδασκαλία μαθημάτων. Η διευθύντρια κ.Αναστασία Σιβρή,παρουσίασε το πλαίσιο λειτουργίας του σχολείου και επισήμανε την αναγκαιότητα της συνεχούς συνεργασίας και της αμφίδρομης επικοινωνίας με τους γονείς, μέσα σε κλίμα αμοιβαίου σεβασμού και αλληλοκατανόησης.