ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΧ.ΜΟΝΑΔΑΣ 2023-2024

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Ο Κινηματογράφος ως Εκπαιδευτικό Εργαλείο

Τί κάνω μετά το γυμνάσιο

Εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου

Την Πέμπτη 25 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Η φετινή γιορτή την οποία επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Καλλιόπη Πουτούρογλου, φιλόλογος και Θανάσης Λουλούδης, μουσικός, εστίασε σε τραγούδια εμπνευσμένα από το έπος του ’40.

Όπως κάθε χρόνο, πριν την έναρξη της γιορτής  δόθηκαν τα βραβεία και τα αριστεία στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου που διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους στα μαθήματα  και ορίσθηκαν η σημαιοφόρος και οι παραστάτες της σημαίας.

Τη φετινή σχολική χρονιά όμως δόθηκαν και βραβεία προσωπικής βελτίωσης και εθελοντικής προσφοράς στους μαθητές εκείνους που ξεπέρασαν τον εαυτό τους και έκαναν μεγάλα βήματα προόδου  αλλά και σε αυτούς που προσέφεραν εθελοντική εργασία για το κοινό καλό.