‘Εναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024

Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2023

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής μαθητών/τριών, για το σχολικό έτος 2023-2024.

Απονομή ευρωπαϊκής ετικέτας ποιότητας στο σχολείο μας

Ευχαριστήρια επιστολή του τμήματος Ψυχολογίας του Α.Π.Θ. για τη συμμετοχή του σχολείου μας σε ερευνητικό πρόγραμμα

Απολογισμός σχεδίου δράσης «Μαζί αποδομούμε τα στερεότυπα!»

Τελική εκδήλωση  «Σχολεία για όλους: συμπερίληψη παιδιών προσφύγων στα ελληνικά σχολεία»

Διάκριση του σχολείου μας στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Bravo Schools 2020

Τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 στην Online τελετή βράβευσης ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου διαγωνισμού Bravo Schools 2020. Το σχολείο μας με το έργο του EUnited Spread the love! κέρδισε διάκριση στις καλές πρακτικές σχολείων σε σχέση με τον 6ο στόχο για τη βιώσιμη ανάπτυξη, τη διαφύλαξη της ειρήνης. Μπορείτε να δείτε την καλή πρακτική μας εδώ Συγχαρητήρια σε όλες και όλους!

BRAVO-SCHOOLS-2020-ΔΙΑΚΡΙΣΗ-ΣΧΟΛΕΙΟΥ_1ο-Γυμνάσιο-Αμπελοκήπων-Οδυσσέας-Ελύτης