• ΕΠΕΙΓΟΝ! Αιτήσεις για ενισχυτική διδασκαλία έως Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου

Πρόγραμμα εξετάσεων Σεπτεμβρίου

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023

Απολογισμός ευρωπαϊκού προγράμματος CONVOI77

Πρόσκληση σε εκδήλωση αποτίμησης του προγράμματος «Σχολεία Για όλους»

1ο βραβείο του 1ου Γυμνασίου Αμπελοκήπων στον διαγωνισμό φωτογραφίας «Τέλος στα πλαστικά μίας χρήσης!»

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Ο αγιασμός του 1ου Γυμνασίου Αμπελοκήπων θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.00 π.μ. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει:

1. Να έχουν κάνει self-test την προηγούμενη μέρα και να έχουν μαζί τους τη βεβαίωση με το αρνητικό αποτέλεσμα.
  2. Να έχουν μαζί τους 2 καθαρές μάσκες (υφασμάτινες ή χειρουργικές).
  3. Να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα για να μεταφέρουν τα βιβλία που θα τους δοθούν.

Οι μαθητές/τριες  μετά τον χωρισμό τους σε τμήματα θα παραλάβουν τα σχολικά τους βιβλία και θα ενημερωθούν για τα μέτρα αντιμετώπισης του κορωνοϊού στο σχολείο μας.Οι μαθητές/τριες που δεν θα έχουν μαζί τους το αποτέλεσμα του self-test και τις μάσκες τους δεν θα  εισέρχονται στο σχολείο και θα ειδοποιείσθε για να τους συνοδεύσετε στο σπίτι.

Οι αναλυτικές οδηγίες του Υπουργείου σχετικά με το υγειονομικό πρωτόκολλο που θα τηρηθεί τη φετινή σχολική χρονιά  θα σας σταλούν τις προσεχείς μέρες.

Ο Δ/ντής  και ο Σύλλογος εκπαιδευτικών του 1ου Γυμνασίου Αμπελοκήπων σας εύχονται Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!