Απολογισμός ευρωπαϊκού προγράμματος CONVOI77

Έναρξη ηλεκτρονικών εγγραφών σε  ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου

Πρόσκληση σε εκδήλωση αποτίμησης του προγράμματος «Σχολεία Για όλους»

1ο βραβείο του 1ου Γυμνασίου Αμπελοκήπων στον διαγωνισμό φωτογραφίας «Τέλος στα πλαστικά μίας χρήσης!»

Iστορικός περίπατος σε τόπους μνήμης

Ενδοσχολική επιμόρφωση στην υλοποίηση προγραμμάτων eTwinning

Την Πέμπτη 5-5-2022 στις 5μμ. υλοποιήθηκε 3ωρη επιμορφωτική διαδικτυακή συνεδρία με θέμα: «Αποτελεσματική υλοποίηση προγραμμάτων eTwinning» από την επιμορφώτρια ΤΠΕ Β’ επιπέδου, κα. Αθανασία Παπαχρήστου, την οποία παρακολούθησαν εκπαιδευτικοί του 1ου και 2ου Γυμνασίου Αμπελοκ΄ήπων «Οδυσσέας Ελύτης». Κατά τη διάρκεια της επιμόρφωσης οι εκπαιδευτικοί είχαν τη δυνατότητα να κάνουν εγγραφή στην πλατφόρμα eTwinning (σε περίπτωση που δεν ήταν ήδη εγγεγραμμένοι), να εξασκηθούν στη χρήση του Twinspace καθώς και διαφόρων διαδικτυακών εργαλείων Web 2 απαραίτητων για την επιτυχή υλοποίηση προγραμμάτων eTwinning, αλλά και να λύσουν αρκετές απορίες τους σχετικά με τα συγκεκριμένα προγράμματα και γενικότερα με τη λειτουργία της πλατφόρμας.