ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Επίσκεψη στη Βίλα Μπιάνκα

Ευχές

Επίσκεψη στο Εβραϊκό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Διδακτική επίσκεψη στη Β΄ Παιδική  Βιβλιοθήκη Αμπελοκήπων

Δράση από την «Άρσις» με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας και σχολικού εκφοβισμού

Πρόγραμμα Crocus

Επέτειος Πολυτεχνείου

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 η γιορτή για τα 50 χρόνια από την εξέγερση του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ακούσουν για τα συμβάντα των ημερών εκείνων μέσα από αφηγήσεις και ντοκουμέντα, να συμμετέχουν παρουσιάζοντας σχετικά κείμενα, να βοηθήσουν γενικότερα στην διοργάνωση και την παρουσίαση της γιορτής. Ιδιαίτερο χρώμα συνεισέφερε στην εκδήλωση η χορωδία του σχολείου , με υπεύθυνο τον υποδιευθυντή μας, κ. Αθανάσιο Λουλούδη. Ευχαριστούμε πολύ όλα τα παιδιά μας για τη συμμετοχή τους καθώς και τις καθηγήτριες Αγναντοπούλου Παρασκευή και Ανανίδου Έφη για την προετοιμασία της εκδήλωσης.