ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Επίσκεψη στη Βίλα Μπιάνκα

Ευχές

Μαθήματα σε ενήλικες-EduWeb project_1

Την Τρίτη 12 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε το 1ο μάθημα της ομάδας EduWeb του σχολείου μας. Οι μαθητές με την καθοδήγηση της υπεύθυνης καθηγήτριας για τη δράση, κ. Παπαχρήστου Αθανασίας, σχεδίασαν το πρώτο τους μάθημα με βάση τις επιθυμίες που εξέφρασαν οι ενήλικες εκπαιδευόμενοι στο ερωτηματολόγιο που συμπλήρωσαν στην αρχή της δράσης. Έτσι ασχολήθηκαν αρχικά με τον τρόπο απόκτησης λογαριασμού Gmail και στη συνέχεια παρουσίασαν κάποιες από τις βασικές δυνατότητες που αυτός προσφέρει.

Οι εκπαιδευόμενοι με ενθουσιασμό συμμετείχαν και κατέκλυσαν τους μικρούς μαθητές με τις ερωτήσεις τους οι οποίοι πρόθυμα και αποτελεσματικά έλυσαν όλες τις απορίες.

Στο τέλος της συνάντησης δόθηκε το ραντεβού για το επόμενο μάθημα στις 4 Απριλίου 2019.