CROCUS  2024

Ultra processed food

Εργαστήρι δημιουργικής γραφής : από την ανάγνωση …στη συγγραφή

Διάκριση του σχολείου μας στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Αφίσας «Βιώσιμη τροφή- Βιώσιμος πλανήτης- Γίνε η ΑΡΧΗ»!

Διάκριση για το σχολείο μας eTwinning School 2019-2010

Με πολλή μεγάλη χαρά πληροφορηθήκαμε ότι απονεμήθηκε στο σχολείο μας η διάκριση Σχολείο eTwinning για το σχολικό έτος 2019-2020.

Τα Σχολεία eTwinning αναγνωρίζονται ως ηγέτες στον τομέα τους και μεταλαμπαδεύουν την εμπειρία και τις γνώσεις τους ως προς τα εξής:

Η αναγόρευση σε Σχολείο eTwinning προσφέρει αναγνώριση για το καινοτόμο έργο που επιδεικνύουν τα σχολεία ως προς την προώθηση της πολιτειότητας, της πολιτισμικής συνείδησης και της ψηφιακής ικανότητας. Επίσης, αναγνωρίζει το έργο που τα σχολεία έχουν να επιδείξουν ως προς την καλλιέργεια μιας κουλτούρας συνεργασίας εντός και εκτός αυτών, σε επίπεδο τοπικών κοινοτήτων και χωρών.