ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Επίσκεψη στη Βίλα Μπιάνκα

Ευχές

Επίσκεψη στο Εβραϊκό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Διδακτική επίσκεψη στη Β΄ Παιδική  Βιβλιοθήκη Αμπελοκήπων

Δράση από την «Άρσις» με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας και σχολικού εκφοβισμού

Πρόγραμμα Crocus

Let’s CO2perate for a greener world!

Ένα νεό πρόγραμμα θα υλοποιηθεί φέτος στο σχολείο μας στo πλαίσιo του
ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ KA3 «Teachers4Europe: setting a Agora for Democratic Culture» και του eTwinning. Σε αυτό το έργο οι μαθητές θα κάνουν τη δική τους έρευνα και πειράματα προκειμένου να κατανοήσουν καλύτερα την κλιματική αλλαγή και πιο συγκεκριμένα τη σημασία των χώρων πράσινου. Θα ενθαρρυνθούν να αλλάξουν στάση και συμπεριφορά, να λάβουν δημοκρατικές αποφάσεις και να αναλάβουν δράση για να βοηθήσουν στην αλλαγή της κατάστασης ξεκινώντας από την τοπική κοινότητά τους.